reklama
Nyska wojna o ciastka

Były prezes Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” - Zbigniew Raniszewski wraz z dwoma pracownikami pracując w tej firmie zarejestrowali w Warszawie konkurencyjną spółkę „Eurobrand”. - Teraz produkują wyroby ciastkarskie łudząco podobne do wyrobów „Cukrów Nyskich”, pod mylącą nazwą podobną do oryginału. To jest nieuczciwa konkurencja! - oburza się prezes Lucyna Piotrowicz.


Działali na szkodę firmy?

Spółka „Eurobrand” została zarejestrowana w Warszawie 30 września 2013 roku.

- Osoby, które zostały wymienione jako wspólnicy, pracowały wówczas u nas w „Cukrach Nyskich”. Pan Bogumił Saniewski, prezes „Eurobrandu”, zatrudniony był na umowę cywilną jako dyrektor handlowy. Udziałowcem spółki był pan Zbigniew Raniszewski - ówczesny prezes „Cukrów Nyskich”, a drugim pan Marek Olaniszyn (wcześniejszy wiceprezes), pełniący wówczas obowiązki kierownika handlowego - informuje „Nowiny Nyskie” obecna prezes.

Nowa spółka miała szeroki zakres działalności, w tym także sprzedaż hurtową i detaliczną wyrobów cukierniczych, ciastkarskich i piekarskich.

- Zbigniew Raniszewski, który był prezesem a jednocześnie miał udziały w „Cukrach Nyskich”, działał jednocześnie na szkodę Spółdzielni - podkreśla oburzona wiceprezes Beata Milan.

- Po ujawnieniu tych okoliczności, w lutym - marcu 2014 roku pan prezes został zwolniony, pan Marek Olaniszyn również. Z panem Bogumiłem Saniewskim, który miał umowę cywilną, musieliśmy się porozumieć. Odszedł na koniec marca ub.r. - kontynuuje prezes Lucyna Piotrowicz.

Działanie mężczyzn będących we władzach „Cukrów”, zdaniem obecnego zarządu Spółdzielni, było tym bardziej nieuczciwe, że bazowali oni na wieloletnim dorobku tej firmy.

- Skoro założyli swoją spółkę pracując tu u nas, to korzystali z wszelkich informacji jakie były w firmie. Dzisiaj, jeśli pani wejdzie na stronę „Eurobrandu” to pani zobaczy, że odbiorcami są dokładnie te same firmy co nasze - mówi prezes. - Śmiemy podejrzewać, że nawet pracując jeszcze u nas szykowali się do tego.

Czytaj więcej w "Nowinach"

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Kandydat czy kredyt frankowy?

Dyrektor szkoły w Świętokrzyskiem obiecał uczniom piątki z historii, jeśli pójdą na spotkanie z premierem Mateuszem. Oburzyli się na to dziennikarze i niesłusznie moim zdaniem. Za słuchanie premiera objeżdżającego kraj jakaś nagroda musi być. Przecież nikt tam za darmo na te mityngi nie idzie. Kandydaci z partii premiera startujący w wyborach do samorządu idą, bo ich pan premier foruje i promuje. Mówi w jakiejś tam Dębicy albo innych miasteczkach: „O to jest kolega Mateusz Kutrzeba on kandyduje na burmistrza waszego pięknego miasta Dębica i on jest bardzo porządny, ba najlepszy kandydat. Godzinę temu jak z nim rozmawiałem, to dowiedziałem się, że nie ma nic wspólnego z generałem o tym nazwisku, ale za to na imię ma Mateusz tak jak ja. A więc porządny gość, bo wszystkie Mateusze to porządne chłopaki! Głosujta na Mateusza!”.

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl
OGŁOSZENIE
Liceum plastyczne