Nyska wojna o ciastka

Były prezes Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” - Zbigniew Raniszewski wraz z dwoma pracownikami pracując w tej firmie zarejestrowali w Warszawie konkurencyjną spółkę „Eurobrand”. - Teraz produkują wyroby ciastkarskie łudząco podobne do wyrobów „Cukrów Nyskich”, pod mylącą nazwą podobną do oryginału. To jest nieuczciwa konkurencja! - oburza się prezes Lucyna Piotrowicz.


Działali na szkodę firmy?

Spółka „Eurobrand” została zarejestrowana w Warszawie 30 września 2013 roku.

- Osoby, które zostały wymienione jako wspólnicy, pracowały wówczas u nas w „Cukrach Nyskich”. Pan Bogumił Saniewski, prezes „Eurobrandu”, zatrudniony był na umowę cywilną jako dyrektor handlowy. Udziałowcem spółki był pan Zbigniew Raniszewski - ówczesny prezes „Cukrów Nyskich”, a drugim pan Marek Olaniszyn (wcześniejszy wiceprezes), pełniący wówczas obowiązki kierownika handlowego - informuje „Nowiny Nyskie” obecna prezes.

Nowa spółka miała szeroki zakres działalności, w tym także sprzedaż hurtową i detaliczną wyrobów cukierniczych, ciastkarskich i piekarskich.

- Zbigniew Raniszewski, który był prezesem a jednocześnie miał udziały w „Cukrach Nyskich”, działał jednocześnie na szkodę Spółdzielni - podkreśla oburzona wiceprezes Beata Milan.

- Po ujawnieniu tych okoliczności, w lutym - marcu 2014 roku pan prezes został zwolniony, pan Marek Olaniszyn również. Z panem Bogumiłem Saniewskim, który miał umowę cywilną, musieliśmy się porozumieć. Odszedł na koniec marca ub.r. - kontynuuje prezes Lucyna Piotrowicz.

Działanie mężczyzn będących we władzach „Cukrów”, zdaniem obecnego zarządu Spółdzielni, było tym bardziej nieuczciwe, że bazowali oni na wieloletnim dorobku tej firmy.

- Skoro założyli swoją spółkę pracując tu u nas, to korzystali z wszelkich informacji jakie były w firmie. Dzisiaj, jeśli pani wejdzie na stronę „Eurobrandu” to pani zobaczy, że odbiorcami są dokładnie te same firmy co nasze - mówi prezes. - Śmiemy podejrzewać, że nawet pracując jeszcze u nas szykowali się do tego.

Czytaj więcej w "Nowinach"

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Rząd cię wyżywi!

Bez wątpienia program 500+ odniósł sukces. Co prawda wskaźniki urodzeń nie skoczyły gwałtownie w górę, bo w 2017 r. urodziło się tylko 21 tys. dzieci więcej, ale udało się odwrócić tendencję spadkową, po raz pierwszy mieliśmy dodatni przyrost naturalny. Program pozwolił zlikwidować albo znacznie ograniczyć biedę wśród rodzin wielodzietnych, a przede wszystkim pokazał, że posiadanie dzieci to coś pozytywnie odbieranego przez społeczeństwo. Myślę, że ten pozytywny przekaz jest równie ważny jak czynnik materialny i że będzie przyczyniał się do wzrostu urodzeń.

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl