Nyska wojna o ciastka

Były prezes Spółdzielni Pracy „Cukry Nyskie” - Zbigniew Raniszewski wraz z dwoma pracownikami pracując w tej firmie zarejestrowali w Warszawie konkurencyjną spółkę „Eurobrand”. - Teraz produkują wyroby ciastkarskie łudząco podobne do wyrobów „Cukrów Nyskich”, pod mylącą nazwą podobną do oryginału. To jest nieuczciwa konkurencja! - oburza się prezes Lucyna Piotrowicz.


Działali na szkodę firmy?

Spółka „Eurobrand” została zarejestrowana w Warszawie 30 września 2013 roku.

- Osoby, które zostały wymienione jako wspólnicy, pracowały wówczas u nas w „Cukrach Nyskich”. Pan Bogumił Saniewski, prezes „Eurobrandu”, zatrudniony był na umowę cywilną jako dyrektor handlowy. Udziałowcem spółki był pan Zbigniew Raniszewski - ówczesny prezes „Cukrów Nyskich”, a drugim pan Marek Olaniszyn (wcześniejszy wiceprezes), pełniący wówczas obowiązki kierownika handlowego - informuje „Nowiny Nyskie” obecna prezes.

Nowa spółka miała szeroki zakres działalności, w tym także sprzedaż hurtową i detaliczną wyrobów cukierniczych, ciastkarskich i piekarskich.

- Zbigniew Raniszewski, który był prezesem a jednocześnie miał udziały w „Cukrach Nyskich”, działał jednocześnie na szkodę Spółdzielni - podkreśla oburzona wiceprezes Beata Milan.

- Po ujawnieniu tych okoliczności, w lutym - marcu 2014 roku pan prezes został zwolniony, pan Marek Olaniszyn również. Z panem Bogumiłem Saniewskim, który miał umowę cywilną, musieliśmy się porozumieć. Odszedł na koniec marca ub.r. - kontynuuje prezes Lucyna Piotrowicz.

Działanie mężczyzn będących we władzach „Cukrów”, zdaniem obecnego zarządu Spółdzielni, było tym bardziej nieuczciwe, że bazowali oni na wieloletnim dorobku tej firmy.

- Skoro założyli swoją spółkę pracując tu u nas, to korzystali z wszelkich informacji jakie były w firmie. Dzisiaj, jeśli pani wejdzie na stronę „Eurobrandu” to pani zobaczy, że odbiorcami są dokładnie te same firmy co nasze - mówi prezes. - Śmiemy podejrzewać, że nawet pracując jeszcze u nas szykowali się do tego.

Czytaj więcej w "Nowinach"

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Jaki tam Iran? Mienie bezspadkowe!

W piątek rano, w radiowej wypowiedzi minister polskiego rządu Jacek Sasin stwierdził, że konferencja warszawska nt. Iranu i Bliskiego Wschodu jest sukcesem polskiej dyplomacji i oznaką, że weszliśmy do pierwszej ligi światowych mocarstw decydujących o najważniejszych światowych sprawach – w tym przypadku o pokoju na Bliskim Wschodzie. 

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl