List do redakcji

Pan Marcin Miłkowski rozpowszechnia w RTO nieprawdziwe informacje i atakuje dyrektor NDK Martę Klubowicz za rzekome likwidowanie grup tanecznych.

Wypowiedź dyrektor Nyskiego Domu Kultury na ten temat:

Były pracownik NDK Marcin Miłkowski podaje w regionalnej telewizji nieprawdziwe informacje. Nie odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne grup tanecznych. Nabory do grup tanecznych i innych zajęć warsztatowych odbędą się pod koniec września. Nie jest więc prawdą, że ktokolwiek z zajęć został wyrzucony. Żadnych zajęć nie zlikwidowaliśmy z własnej woli. Dwóch instruktorów zrezygnowało z prowadzenia zajęć ze względu na zmianę życiowych planów (wyjechali za granicę) nie zaś dlatego, że zostali źle potraktowani. Więc informacja telewizji RTO jest zwykłym kłamstwem i powinna zostać sprostowana.

Mamy aż sześć różnych zajęć tanecznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Prócz tego wraca do nas wyrzucony przez poprzednią dyrekcję Zespół Pieśni i Tańca „Nysa”.

Mamy Nyskie Studio Piosenki, Chór Gaudeamus i dwa chóry seniorów.

Rozszerzyliśmy grupy zajęć szachowych, które są na bardzo wysokim poziomie.

Zostaje również Teatr Ostatni Rząd.

Prócz tego zorganizowaliśmy wiele nowych zajęć warsztatowych z innych dziedzin sztuki: teatr słowa, teatr ruchu, wiersz i proza, zajęcia z fotografii, animacji, zajęcia radiowe, telewizyjno-filmowe oraz warsztaty literackie. W czasie wakacji odbywały się różnorodne darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Myślę, że trudno zrobić więcej, ale przecież zawsze można poszukać dziury w całym. Informacja, że wyrzuciłam z zajęć 150 osób jest dziennikarską manipulacją. Potwierdza to fakt, iż do nas – organizatora - żadna krytyka lub skarga ze strony opiekunów dzieci chcących uczestniczyć w zajęciach nie wpłynęła. Nie odebraliśmy w tej sprawie żadnego telefonu. Ogłosiliśmy terminy spotkań organizacyjnych na których okaże się ilu jest chętnych i jak podzielimy grupy.

Jeśli chodzi o zespół „Stokrotki” postanowiliśmy, że Pani Jolanta Sajek znakomicie spełni się w prowadzeniu „Stokrotek 50+” i zespół ten poszerzy się o jeszcze jedną grupę. Natomiast małe „Stokrotki” dostały nowego instruktora, którego zadaniem będzie zadbać, by zespół ten wrócił do swojej tradycji i formy. Biorę odpowiedzialność za poziom amatorskiego ruchu artystycznego i chcę, by dzieci miały warunki do nauki podstaw tańca, żeby ćwiczyły do żywego akompaniamentu, nie zaś tłoczyły się w tłumie.

W przypadku zespołu DNA instruktorka sama zdecydowała, jakie grupy wiekowe chce prowadzić.

Proszę wziąć pod uwagę, że ani przestrzeń ani budżet NDK nie jest z gumy. Bardzo chętnie dałabym instruktorom zarobić na nieograniczonej ilości grup, ale niestety nie mam na to ani środków ani miejsca. Każdy, kto kierował jakąś instytucją wie, że wszystkich nigdy nie da się zadowolić. Wiem, że jeden prowadzący nie jest w stanie zapanować nad grupą liczniejszą niż 15-20 osób na raz, aby zajęcia miały jakiś sens i gwarantowały bezpieczeństwo. Zależy mi nie tylko na ilości pracy dla instruktorów, a na jakości efektów tej pracy. Zapraszam rodziców i dzieci na spotkania organizacyjne. Mamy pełen wachlarz zajęć znacznie bogatszy aniżeli do tej pory. Wszystkie informacje są na naszej stronie Internetowej. Można również do nas dzwonić.

- Marta Klubowicz dyrektor NDK

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Jaki tam Iran? Mienie bezspadkowe!

W piątek rano, w radiowej wypowiedzi minister polskiego rządu Jacek Sasin stwierdził, że konferencja warszawska nt. Iranu i Bliskiego Wschodu jest sukcesem polskiej dyplomacji i oznaką, że weszliśmy do pierwszej ligi światowych mocarstw decydujących o najważniejszych światowych sprawach – w tym przypadku o pokoju na Bliskim Wschodzie. 

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl