Brutalne zatrzymanie gimnazjalistki

Kolejna brutalna interwencja nyskiej policji. Tym razem ofiarą funkcjonariuszy padła 16–letnia gimnazjalistka. Dziewczyna została zatrzymana za stanie na ulicy i przyglądanie się nieporadnej interwencji policji. „Zostałam zaatakowana przez kobietę w mundurze policjanta. Byłam szarpana, popychana i zakuta w kajdanki”. Z komendy odebrał ją ojciec, były... policjant.


Kadr z filmu nakręconego podczas zatrzymania 

Całość interwencji, która miała miejsce w ubiegłą środę ok. godz.16.00, została nagrana telefonem. Na filmie widać jak w podwórku przy ul. Krzywosutego - Matejki policjantka podejmuje interwencję w stosunku do grupy mężczyzn, z których jeden spożywa alkohol w miejscu publicznym. Kobieta nie tylko nie potrafi zapanować nad sytuacją, to jeszcze powoduje jej eskalację.

Bezpodstawne zatrzymanie

Partner funkcjonariuszki i dowódca patrolu, w tym czasie siedzi w samochodzie i poza tym, że blokuje drogę, nie angażuje się w akcję. Interwencja w pewnym momencie wymyka się spod kontroli, a policjantka nie jest w stania zapanować nad grupą młodych ludzi. Wtedy swoją uwagę kieruje w stronę stojącej obok grupy dziewczyn. Próbuje je wygonić, bo uznaje, że chłopaki się popisują przed nimi. Jedna z nich, zwróciła uwagę policjantce, że nic nie robią i nie może ich wyganiać. Funkcjonariuszka próbuje wtedy ją wylegitymować. Dziewczyna odmawia i mówi policjantce, że nic złego nie zrobiła. Prosi o podanie podstawy legitymowania, a także danych policjantki. Zirytowana funkcjonariuszka zapomina o osobach, do których została wezwana i zaczyna gonić gimnazjalistkę. Brutalnie łapie ją za ręce, tak że zostawia na nich ślady swoich paznokci. W końcu siłą ze swoim partnerem wrzucają dziewczynę do radiowozu. Na filmie widać, jak policjantka używa przemocy, żeby zakuć nastolatkę w kajdanki. Dziewczyna cały czas chciała wyjaśnień, za co została zatrzymana. Policjantka odpowiedziała jej, że „może sobie chcieć”. Nie wiadomo dlaczego agresja policjantki skupiła się tylko na 16–latce. O tym, jak nieprawidłowo przeprowadzono interwencję świadczy fakt, że osoby, które były jej powodem, zostały pozostawione przez wezwany patrol.

Czytaj więcej w "Nowinach"

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Rząd cię wyżywi!

Bez wątpienia program 500+ odniósł sukces. Co prawda wskaźniki urodzeń nie skoczyły gwałtownie w górę, bo w 2017 r. urodziło się tylko 21 tys. dzieci więcej, ale udało się odwrócić tendencję spadkową, po raz pierwszy mieliśmy dodatni przyrost naturalny. Program pozwolił zlikwidować albo znacznie ograniczyć biedę wśród rodzin wielodzietnych, a przede wszystkim pokazał, że posiadanie dzieci to coś pozytywnie odbieranego przez społeczeństwo. Myślę, że ten pozytywny przekaz jest równie ważny jak czynnik materialny i że będzie przyczyniał się do wzrostu urodzeń.

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl