reklama
Brutalne zatrzymanie gimnazjalistki

Kolejna brutalna interwencja nyskiej policji. Tym razem ofiarą funkcjonariuszy padła 16–letnia gimnazjalistka. Dziewczyna została zatrzymana za stanie na ulicy i przyglądanie się nieporadnej interwencji policji. „Zostałam zaatakowana przez kobietę w mundurze policjanta. Byłam szarpana, popychana i zakuta w kajdanki”. Z komendy odebrał ją ojciec, były... policjant.


Kadr z filmu nakręconego podczas zatrzymania 

Całość interwencji, która miała miejsce w ubiegłą środę ok. godz.16.00, została nagrana telefonem. Na filmie widać jak w podwórku przy ul. Krzywosutego - Matejki policjantka podejmuje interwencję w stosunku do grupy mężczyzn, z których jeden spożywa alkohol w miejscu publicznym. Kobieta nie tylko nie potrafi zapanować nad sytuacją, to jeszcze powoduje jej eskalację.

Bezpodstawne zatrzymanie

Partner funkcjonariuszki i dowódca patrolu, w tym czasie siedzi w samochodzie i poza tym, że blokuje drogę, nie angażuje się w akcję. Interwencja w pewnym momencie wymyka się spod kontroli, a policjantka nie jest w stania zapanować nad grupą młodych ludzi. Wtedy swoją uwagę kieruje w stronę stojącej obok grupy dziewczyn. Próbuje je wygonić, bo uznaje, że chłopaki się popisują przed nimi. Jedna z nich, zwróciła uwagę policjantce, że nic nie robią i nie może ich wyganiać. Funkcjonariuszka próbuje wtedy ją wylegitymować. Dziewczyna odmawia i mówi policjantce, że nic złego nie zrobiła. Prosi o podanie podstawy legitymowania, a także danych policjantki. Zirytowana funkcjonariuszka zapomina o osobach, do których została wezwana i zaczyna gonić gimnazjalistkę. Brutalnie łapie ją za ręce, tak że zostawia na nich ślady swoich paznokci. W końcu siłą ze swoim partnerem wrzucają dziewczynę do radiowozu. Na filmie widać, jak policjantka używa przemocy, żeby zakuć nastolatkę w kajdanki. Dziewczyna cały czas chciała wyjaśnień, za co została zatrzymana. Policjantka odpowiedziała jej, że „może sobie chcieć”. Nie wiadomo dlaczego agresja policjantki skupiła się tylko na 16–latce. O tym, jak nieprawidłowo przeprowadzono interwencję świadczy fakt, że osoby, które były jej powodem, zostały pozostawione przez wezwany patrol.

Czytaj więcej w "Nowinach"

 

NYSKA KRONIKA FILMOWA
Najnowsze wydanie
Najnowsze wydanie Nowy numer Nowin Nyskich już dostępny!

Kup i dowiedz się więcej...

Kolportaż:
własny i RUCH S.A.

Prenumerata:
Poczta Polska
e-WYDANIE
Całe "Nowiny Nyskie" na Twoim ekranie

Zamów e-wydanie naszego tygodnika
w wersji elektornicznej PDF.
FELIETON
Kandydat czy kredyt frankowy?

Dyrektor szkoły w Świętokrzyskiem obiecał uczniom piątki z historii, jeśli pójdą na spotkanie z premierem Mateuszem. Oburzyli się na to dziennikarze i niesłusznie moim zdaniem. Za słuchanie premiera objeżdżającego kraj jakaś nagroda musi być. Przecież nikt tam za darmo na te mityngi nie idzie. Kandydaci z partii premiera startujący w wyborach do samorządu idą, bo ich pan premier foruje i promuje. Mówi w jakiejś tam Dębicy albo innych miasteczkach: „O to jest kolega Mateusz Kutrzeba on kandyduje na burmistrza waszego pięknego miasta Dębica i on jest bardzo porządny, ba najlepszy kandydat. Godzinę temu jak z nim rozmawiałem, to dowiedziałem się, że nie ma nic wspólnego z generałem o tym nazwisku, ale za to na imię ma Mateusz tak jak ja. A więc porządny gość, bo wszystkie Mateusze to porządne chłopaki! Głosujta na Mateusza!”.

Czytaj więcej...
OGŁOSZENIE
Reklama Czesciauto24.pl
OGŁOSZENIE
Liceum plastyczne