Burmistrz, Gmina wziąć szybki kredyt - zdjęcie, fotografia
NowinyNyskie.com.pl 28/06/2019 12:41

Prawie 10 mln zł, tyle brakuje obecnie w kasie gminy Nysa. Z tego powodu burmistrz Kordian Kolbiarz musi zaciągnąć krótkoterminowy kredyt w wysokości 9,2 mln zł. Miasto zamierza spłacić go jeszcze w tym roku z... kredytu długoterminowego.

Na kredyt długoterminowy właśnie ogłoszono przetarg. Zgodnie z uchwałą rady miasta wynosi on 32 mln zł. Jego spłata zaplanowana jest na 15 lat, a więc do 2034 r. Oczywiście 32 mln zł to tylko kapitał, do którego należy doliczyć koszty i odsetki. Jego cel to realizacja gminnych inwestycji, a także... spłata poprzednich długów gminy. Właśnie pod tym zapisem kryje się spłata krótkoterminowego kredytu, który jest już teraz potrzebny gminie. Po stronie inwestycji widnieje zaś 15 zadań, na które pozostanie 22 mln zł, w tym tak drobne jak budowa kilku metrów drogi do kąpieliska przy ul. Ujejskiego za kilkadziesiąt tysięcy zł.
Wg informacji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, Nysa jest na 3 miejscu w województwie pod względem zadłużenia gmin. Oczywiście ranking ten nie obejmuje zaplanowanych 32 mln zł kolejnego długu. Po jego zaciągnięciu będziemy na miejscu 2, zaraz po Byczynie, która stoi na skraju bankructwa. Jej poprzednie władze uważały, że długów nie trzeba spłacać. Czy podobnie będzie w Nysie? Wszystko na to wskazuje, bowiem do istniejącego ogromnego długu nie wlicza się obligacji na zakup ruin po byłej FSD, a także poręczeń dla kredytów gminnych spółek. Tylko w tym roku Agencja Rozwoju Nysy, która nie ma zdolności kredytowej, potrzebuje ok. 30 mln zł na budowę mieszkań przy ul. Franciszkańskiej. Wcześniej wzięła już 18 mln zł na budowę basenu i lokali socjalnych. Spłatę kredytu gwarantuje gmina Nysa.

Reklama

Gmina musi wziąć szybki kredyt komentarze opinie

  • Realista - niezalogowany 2019-06-28 17:46:30

    Jak brać kredyt to tylko na coś cobędzie generować dochód. Nigdy kredytu nie powinno się brać na konsumpcję np budowa hali sportowej czy przebudowa basenu miejskiego. Miasto by spłacić te kredyty każe swoim spółkom podnieść opłaty za wywóz smieci, wodę, podniesie podatek od nieruchomości (wzrosną czynsze), droższe będą bilety Mzk. Gdy natomiast pomysł z podwyzkami wzbudzi kontrowersje i nikt ich nie wprowadzi, to innym sposobem na ratowanie budżetu miasta będzie cięcie wydatków na przedszkola, szkoły, przychodnie, szpital, bieżące utrzymanie dróg itd. Burmistrz miasta powinien mieć chociaż na tyle rozumu by rozróżniać co jest inwestycją, a co konsumpcjonizmem. Hala powinna powstać dopiero wtedy gdy miasto nie miało by długów, a saldo bierzace budżetu gminy było na plusie.

  • gość 2019-06-28 21:22:57

    a panu burmistrzowi gratuluje basenu od 11.00 do 20.00-pytam komu to moze lepiej od 15.00 do 24.00 - kto chodzi na basen o 11.00? , anie mozna jak bylo 0d 9.00 do 18.00 , władza moze sie kąpać w domu we wannie , a basen nazywa się MIEJSKI - sic jaki ???

  • gość 2019-06-28 21:43:06

    To, że Ty nie masz nic innego do roboty poza pobraniem 500+ oraz "wungla" z MOPSu to nie znaczy, że inni ten model życia wybrali. Kończą pracę około 17 i też chcą odpocząć na basenie po pracy. Dobra decyzja

  • gość 2019-06-29 02:41:41

    Dzień dobry,

      Szukasz pożyczki? jeśli tak, skontaktuj się z:
    [email protected] lub whatsApp +60162483018, aby uzyskać więcej informacji, jeśli zainteresowany tak odpowiedzieć jak najszybciej

    Dziękuję Ci...
    Od Robiba Garreta

  • gość 2019-07-09 05:06:26

    Dobry dzień,\nCzy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności lub potrzebujesz pożyczki na refinansowanie, Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę długu? Czy potrzebujesz pożyczki na zakup samochodu lub domu? Jeśli tak, nie martw się więcej, możemy pomóc !!! skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail w sprawie pilnej pożyczki. E-mail: [email protected]\nDziękuję Ci.

  • Pablo Scott Whi - niezalogowany 2019-07-11 01:43:11

    Komplementy dnia\nczy jesteś biznesmenem czy kobietą? Potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki na uregulowanie długu lub spłatę rachunków lub rozpoczęcie miłego biznesu? Czy potrzebujesz środków na sfinansowanie swojego projektu? Oferujemy gwarantowane usługi kredytowe w dowolnej kwocie oraz w dowolnej części świata dla (osób fizycznych, firm, pośredników w obrocie nieruchomościami i podmiotów gospodarczych) przy naszej super stopie procentowej w wysokości 2,5%. W przypadku aplikacji wyślij odpowiedzi na wiadomość e-mail na temat tej wiadomości.\n\nSkontaktuj się z naszą e-mailem: [email protected]\nnumer WhatsApp: + 1-628-400-8063

  • Susan Benson - niezalogowany 2019-07-13 01:02:34

    Szanowni Państwo, Witamy w Sunshine Financial Group Czy pilnie potrzebujesz pożyczki? Szukasz natychmiastowej pożyczki na wszystkie swoje potrzeby finansowe? Sunshine Financial Group rozwiąże wszystkie Twoje problemy finansowe. Planujesz kupić nowy dom lub samochód lub założyć nową firmę? Och tak, możemy ci w tym pomóc. Teraz nie musisz kończyć swoich planów, ponieważ masz mało gotówki.\n\nNAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI, GDY ZASTOSUJESZ SIĘ DO NAS\n- Złóż wniosek w dowolnym miejscu i czasie.\n- Otrzymuj gotówkę w mniej niż 24 godziny\n- Pożycz od 10000 do 85 mln zł\n- Brak ukrytych opłat.\n- Niskie oprocentowanie 3%\n- Otrzymujesz szansę na wybranie daty spłaty, tygodniowej, miesięcznej lub rocznej na okres 1-30 lat.\n\nSkontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem naszej domeny e-mail: ([email protected])\n\nCO OFERUJEMY\nSunshine Financial Group Inc jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Sunshine Financial Group Inc realizuje strategię bycia obecnym tam, gdzie znajduje się wzrost, łącząc klientów z możliwościami, które generuje, pomagając firmom rozwijać się, gospodarki kwitnąć, a jednostki realizować swoje ambicje\n\nNasze kredyty są przeznaczone dla osób ze wszystkich sektorów działalności, niezależnie od tego, czy jesteś urzędnikiem państwowym lub prywatnym, osobami pracującymi na własny rachunek, rzemieślnikami, rzemieślnikami, praktykujesz w dowolnym sektorze działalności, jesteś mile widziany, naszym celem jest do poprawy środowiska życia i realizacji projektów w celu wspierania każdej uczciwej osoby w trudnej sytuacji.\n\nSkontaktuj się z nami teraz, ponieważ oferujemy coś wyjątkowego i nie pożałujesz, że kiedykolwiek skontaktujesz się z nami.\nKontakt e-mail: ([email protected])\nE-mail: ([email protected])\nKontakt z WhatsApp: 00447903159998

  • gość 2019-07-16 16:01:11

    JAK OTRZYMAŁEM POŻYCZKĘ Z SHAW LOCKWOOD.\n\nNazywam się Shaw Lockwood, chcę użyć tego medium, aby ostrzec wszystkich kandydatów do pożyczki, aby byli bardzo ostrożni, ponieważ wszędzie są oszustwa. Kilka miesięcy temu byłem bardzo zdenerwowany i z powodu mojej desperacji zostałem oszukany przez kilku internetowych kredytodawców.\n\nPrawie straciłem nadzieję, dopóki mój przyjaciel nie odesłał mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy o nazwisku Steve Morrison (Bóg obawiając się), który pożyczył mi pożyczkę w wysokości 145 000 euro w 72 godziny pracy bez żadnego stresu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, bo dostanę pożyczkę od tej firmy, a także podjęłam właściwą decyzję, aby się z nimi skontaktować. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i przystąpiłem do wszystkiego, o co mnie prosiłem. i ku mojemu zdziwieniu udzielili mi pożyczki.\n\nJeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nim teraz za pośrednictwem: [email protected]\n\nKorzystam z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy kredytów przez piekło, które przeszedłem w ręce tych oszukańczych pożyczkodawców.\n\nDziękuję United Loan Service za pomoc.

  • gość 2019-07-16 16:02:10

    JAK OTRZYMAŁEM POŻYCZKĘ Z SHAW LOCKWOOD.\n\nNazywam się Shaw Lockwood, chcę użyć tego medium, aby ostrzec wszystkich kandydatów do pożyczki, aby byli bardzo ostrożni, ponieważ wszędzie są oszustwa. Kilka miesięcy temu byłem bardzo zdenerwowany i z powodu mojej desperacji zostałem oszukany przez kilku internetowych kredytodawców.\n\nPrawie straciłem nadzieję, dopóki mój przyjaciel nie odesłał mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy o nazwisku Steve Morrison (Bóg obawiając się), który pożyczył mi pożyczkę w wysokości 145 000 euro w 72 godziny pracy bez żadnego stresu. Wyjaśniam firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, bo dostanę pożyczkę od tej firmy, a także podjęłam właściwą decyzję, aby się z nimi skontaktować. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i przystąpiłem do wszystkiego, o co mnie prosiłem. i ku mojemu zdziwieniu udzielili mi pożyczki.\n\nJeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nim teraz za pośrednictwem: [email protected]\n\nKorzystam z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukiwaczy kredytów przez piekło, które przeszedłem w ręce tych oszukańczych pożyczkodawców.\n\nDziękuję United Loan Service za pomoc.

  • Charlotte Mülle - niezalogowany 2019-07-19 16:12:22

    Cześć, nazywam się Charlotte Müller, jestem Niemką i jestem dyrektorem generalnym firmy Moon Light Loan. Czy potrzebujesz szybkiej, długiej lub krótkoterminowej pożyczki o stosunkowo niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy trudność gospodarki wpływa na ciebie w tym roku? Oferujemy bezpieczne i bezpieczne pożyczki e-mailowe na adres ([email protected])\n\n* Czy szukasz środków na spłatę kredytów i długów?\n* Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy?\n* Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych do różnych celów?\n* Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów?\n* Czy potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?\n\nJeśli odpowiedź brzmi „tak”, mogę ci pomóc.\n\n* Mogę zaoferować do 10 000 000 euro.\n* Możesz wybrać od 1 do 30 lat na spłatę.\n* Możesz wybrać między miesięcznym a rocznym planem spłat.\n* Elastyczne warunki pożyczki.\n\nJeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem tego adresu e-mail: ([email protected])\n\nMasz 100% gwarancji, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji kredytowej.\n\nJesteśmy pasjonatami, którzy liczą na włączenie finansowe.\nNasze kredyty i produkty inwestycyjne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę i wartość.\n\nGorące pozdrowienia\nPani Charlotte Müller