Oskarżeni wypuszczeni za kaucją

Sąd i prokuratura, Oskarżeni wypuszczeni kaucją - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
NowinyNyskie.com.pl 30/04/2019 12:00

W piątek 26 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces czterech mężczyzn oskarżonych o śmiertelne pobicie 22-letniego studenta z Nysy Macieja Budulskiego. Oskarżeni od momentu ujęcia byli tymczasowo aresztowani. Podczas piątkowej rozprawy sąd zdecydował jednak, że mężczyźni mogą wyjść na wolność po wpłaceniu niewygórowanej kaucji.

Przypomnijmy, że pod koniec października 22-letni Maciek, student nyskiej PWSZ grał wraz z trzema kolegami w piłkę na parkingu nyskiego marketu budowlanego. W pewnym momencie grający zostali zaatakowani przez czterech nysan: dwóch 19–latków (Patryka M. i Patryka D), 24-latka Vladyslava P. obywatela Ukrainy i 32-letniego Piotra G. Napastnicy byli uzbrojeni m.in. w metalowy kij, którym uderzono 22-latka.
Ochrona marketu wezwała policję. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zatrzymali trzech napastników. Czwarty został ujęty następnego dnia. Okazało się, że to mieszkańcy Nysy. Pobity student trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować. Zmarł 1 listopada. Nyski Sąd Rejonowy wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu każdego z napastników. W miniony piątek przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces oskarżonych w tej sprawie. Na sali obecni byli najbliżsi nieżyjącego studenta – mama Iwona Budulska i babcia Grażyna Budulska, która trzymała w rękach zdjęcie zabitego wnuka. - Byliśmy w szoku, kiedy usłyszeliśmy, że sąd zdecydował, że cała czwórka może spędzić czas procesu na wolności. Wyznaczono bowiem kaucję i to w jakiej kwocie! 10 tys. zł dla trzech Polaków i 5 tys. zł dla Ukraińca! – nie może powstrzymać łez babcia nieżyjącego Maćka.
- Po wyjściu z aresztu mogą przecież wpływać na zeznania świadków, którzy nie zostali jeszcze w ogóle przesłuchani! – mówi z kolei mama studenta. – A co jeśli chodzi o nas?! Przecież jesteśmy z tego samego miasta, możemy się spotkać z nimi twarzą w twarz na ulicy, a dziesięć tysięcy złotych to żaden pieniądz! Bulwersuje nas to, że za to co zrobili - że zabili Maćka - mogą czas procesu spędzić na wolności!
Zwróciliśmy się do rzecznika Sądu Okręgowego w Opolu o komentarz i informację na temat tego co zdecydowało, że sąd zdecydował o wypuszczeniu oskarżonych za kaucją. Do momentu zamknięcia tego numeru „Nowin” nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.
Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. 20-letni dziś Patryk M. - poza pobiciem - jest oskarżony o składanie gróźb karalnych. Zdaniem prokuratury, celował z broni w twarz osobom pokrzywdzonym i groził, że ich zabije. Patryk D. - według śledczych - zadał śmiertelne ciosy kijem golfowym, Piotr G. miał pobić i dać młodszym kolegom broń, a Vladyslaw P. według prokuratury również brał udział w bójce. Mężczyźni przyznają się do tego, że brali udział w zdarzeniu, ale nie przyznają się do śmiertelnego pobicia.

Reklama

Oskarżeni wypuszczeni za kaucją komentarze opinie

  • gość 2019-04-30 15:42:24

    Ktoś tutaj dostał porządnie w łapę....a życie chłopaka wycenił na wartość 15zl.... i jak agresja ma się nie rozwijać skoro jest wspierana??? Bo jak inaczej to nazwac??? Chore!!!! Niektórzy ludzie nie powinni w ogóle być na stanowiskach na których z jakiegoś powodu są, na pewno nie poprzez powołanie, bo taka decyzja jest co najmniej bulwersująca!!!! Serdecznie i z całego serca współczuję rodzinie tak niewyobrażalnej straty....

  • gość 2019-04-30 15:49:31

    Miało być 35 tys.... ale jaka to rożnica...co to jest 35 tys za odebranie komuś życia???

  • Mały - niezalogowany 2019-05-01 12:37:24

    To jest jakaś paranoja , ludzie widzicie w jakim kraju żyjemy !!! Tu nawet Ziobro nie pomoże !!! Porażka !!! Wstyd !!! Hańba !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-01 15:04:03

    Może niech sąd przeprosi jeszcze tych co "brali udział w zdarzeniu "! Już nikt nie może czuć się bezpiecznie, a "sprawiedliwość" to kpina z mamy i babci Maćka! !!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-01 20:12:46

    To jest korupcja trzeba to nagłośnić chamstwo sądu prokurator z rodziny może jest kpina debile na wolności poinowactwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-01 22:13:25

    Nie wierze,co za sprawiedliwość.Chłopak nie żyje,a bandziory wychodzą za kaucją...Suma powala na kolana..Współczuje rodzinie.I oczywiście to jest zgodne z prawem,jakie to smutne....

  • Jsnusz - niezalogowany 2019-05-02 11:30:15

    Proszę Państwa otóż tutaj mamy czarno na białym oblicze polskiego sądownictwa. Opolskie to chyba mekka dla bandytów bo to nie pierwsza sprawa z Nysy która wygląda w ten sposób że to sprawca powoli staje się ofiarą. Zaraz Ukrainiec powie że atakował bo musiał się bronić przed atakiem rasowym i będzie rządal odszkodowania za poniesione krzywdy.

  • gość 2019-05-03 08:45:03

    To jest jakaś masakra …. Zabił i na wolność

  • Kapitan Polska - niezalogowany 2019-05-11 11:33:20

    Uciekną, tak jak niegdyś oskarżony o zabicie Sławka i jego żony wraz z nienarodzonym dzieckiem jadąc pod wpływem narkotyków pod Dusznikami. Też go sędzia wypuścił i od razu czmychnął za granicę. A tu zabójcy wychodzą za kaucją, zakaz kontaktowania się ze sobą... co za kpina. Rodzina zabitego będzie ich spotykać na chodniku. Szok!

  • aniela - niezalogowany 2019-06-08 23:39:35

    tylko przy urnach jesienią możemy to zmienić

  • Gość - niezalogowany 2019-06-10 16:29:04

    A wszystko zaczęło się od pojebanej kurwy zazdrosnej o jeszcze bardziej pojebanego męża. Gnij szmato niech cię kurwiszonie sumienie wpierdoli żywcem. Sama się powiesisz bo tego nie wytrzymasz łajzo jebana, nic nie warta suko do jebania.

  • gość 2019-06-19 00:00:15

    Nie rozumiem jak w
    tych czasach są d może dopuścić do czegoś takiego?,Mo że jakby ich dziecko zgineło w tak niewyobrażalnie głupi sposób to Nysa byłaby w końcu bezpieczna?

  • gość 2019-06-19 00:05:09

    Mając nagranie z monitoringu stwierdzenia w stylu miał.....są bez sensu ,napisać ttrzeba do burmistrza,do wszelkich władz bo ten co pisał akt oskarżenia musiał sporo w łape wziąśc

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 06:42:53

    Co wy tu wypisujesz sąd i Bóg ich ukara a wy lepiej się zajmijcie swoimi problemami bo dużo w was nienawiści i agresji

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 20:59:24

    Kochana moja pewnie jesteś katolicka a zachowujesz się jak zwykła cheretyczka przypomnij sobie słowa papierze jak ich niepamiętnych to ci przypomnę wybaczajcie a będzie wam wyłączone

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 22:01:40

    Matkę jednego z nich zabił facet na pasach w biały dzień i nie odpowiedział za to. Nikt się wtedy nie upomniał o sprawiedliwość.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-25 22:30:55

    No właśnie bo była zwykła prosta kobieta a nie wielka panią nauczycielka która ma się za wielką panią i robi z siebie biedna kobietę która straciła syna jest wiele setki kobiet które straciły dzieci ale się z tą strata nie afiszuja publicznie tylko żyją z tym

Dodajesz jako: |