Policjanci skarżą się na komendanta

Policja , Policjanci skarżą komendanta - zdjęcie, fotografia
NowinyNyskie.com.pl 24/06/2019 17:16

- Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Otmuchowie nie są traktowani równo. W ostatnim czasie zwolniło się stamtąd kilku policjantów. Osoby, które się zwolniły wiele razy mówiły, że do ich decyzji w dużej mierze przyczyniło się zachowanie komendanta, który traktuje komisariat policji w Otmuchowie jak swój prywatny folwark a funkcjonariuszy w nim pracujących jak zwykłych roboli - sygnalizuje "Nowinom" anonimowy mieszkaniec. Takie samo pismo skierowane zostało do komendanta powiatowego policji w Nysie, który zarządził kontrolę.

Zarzuty są poważne
Nasza redakcja otrzymała informację, że w Komisariacie Policji w Otmuchowie mają miejsce rażące nieprawidłowości związane z pełnieniem nadzoru nad pracą zespołu kryminalnego. Do komendanta powiatowego policji w Nysie wpłynęło pismo w tej sprawie. Mł. asp. Dorota Komenda, rzecznik prasowa KPP w Nysie poinformowała nas, że w związku z zawiadomieniem przeprowadzono kontrole w otmuchowskim komisariacie. Po analizie wyników zostanie sporządzone sprawozdanie.
Nieprawidłowości miały dotyczyć m.in. braku sporządzania kart nadzoru w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych, braku terminowej rejestracji w bazie, braku kontroli nad wykonaniem poleceń na piśmie w wyznaczonym terminie. Zarzucono też fałszowanie kart nadzoru przez sporządzanie ich z wsteczną datą po fakcie wówczas, gdy przełożeni dowiadywali się, że będzie przeprowadzona zapowiedziana kontrola.

Kontrola z uprzedzeniem
W związku z podejrzeniem uchybień w otmuchowskim komisariacie policji przeprowadzono kontrolę, która odbyła się od 8 do 29 kwietnia br. - Informacja o wyznaczonej przez komendanta powiatowego policji w Nysie kontroli wpłynęła na piśmie do wiadomości komendanta KP w Otmuchowie z około tygodniowym wyprzedzeniem. W moim przekonaniu umożliwiło to zatuszowanie wielu uchybień dokonanych przez kierownictwo KP w Otmuchowie - podkreśla czytelnik.
W piśmie, które otrzymaliśmy czytamy, że nieprawidłowości było znacznie więcej. - Kolejne uchybienie, którego dopuścili się przełożeni, to brak przekazywania prowadzonych postępowań przez funkcjonariuszy, którzy przebywają na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Postępowania nie trafiały dalej do rozstrzygnięcia, tylko leżakowały w szafach osobistych funkcjonariuszy, którzy przebywali na zwolnieniach. To przyczyniło się w przypadku wielu postępowań do bezczynności oraz przekroczenia terminu ich prowadzenia - kontynuuje informator. Niestety, podkreśla on również, że nie wierzy, iż winni tego stanu poniosą odpowiedzialność.
- Jestem przekonany, że przeprowadzona kontrola na polecenie komendanta powiatowego policji w Nysie będzie miała mizerny skutek i nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do osób, które są odpowiedzialne za takie działanie.

Policjanci odchodzą
Kontrola była celowo zapowiedziana, aby przełożeni z KP w Otmuchowie mogli wyprostować swoje uchybienia oraz mogli się wybielić. Świadczyć może o tym fakt, że przez około tydzień przed wyznaczoną datą kontroli policjanci zespołu kryminalnego mieli za zadanie sporządzić wykaz postępowań przygotowawczych, w których brakuje kart nadzoru, po to, aby przełożeni mogli je sporządzić z odpowiednią datą wsteczną. Na koniec chcę poinformować, że wiele dokumentów było niszczonych albo celowo zagubionych - czytamy w piśmie do redakcji. Zarzuty dotyczą również niesprawiedliwego traktowania policjantów w tymże komisariacie. - Funkcjonariusze KP w Otmuchowie nie są traktowani równo. Świadczyć może o tym fakt, że w ostatnim czasie zwolniło się stamtąd kilku policjantów. Osoby, które się zwolniły wiele razy mówiły, że do ich decyzji w dużej mierze przyczyniło się zachowanie komendanta, który traktuje komisariat policji w Otmuchowie jak swój prywatny folwark a funkcjonariuszy w nim pracujących jak zwykłych roboli. Policjanci nie są równo traktowani, o czym świadczyć, że niesprawiedliwie sporządzane są grafiki pracy. Panuje kolesiostwo. Wielu funkcjonariuszy jest traktowanych w sposób szczególny. Brakuje uczciwości podczas wypłacania funkcjonariuszom nagród pieniężnych (na święto "Policji" tzw. Karpiowego i wielu innych) oraz awansach na wyższe stanowiska. Stanowiska obsadzane są osobami z zewnątrz - podkreśla nasz informator.

Trwa wyjaśnianie sprawy
Zwróciliśmy się do komendanta powiatowego policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flagi z prośbą o zajęcie stanowiska w powyższej sprawie. Otrzymaliśmy od rzeczniczki mł. asp. Doroty Komendy z zespołu prasowego KPP w Nysie jedynie informacje dotyczące przeprowadzonej kontroli. Rzeczniczka wyjaśniła też, że przekazanie do KP w Otmuchowie informacji o jej terminie wynika z przepisów: art. 21 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o kontroli w administracji rządowej.
- Zawiadomienie nie zawierało poleceń służbowych. Czynności kontrolne zostały zaplanowane od 08.04 do dnia 29.04, a następnie przedłużone do dnia 20.05.2019 roku. Aktualnie zespół kontrolny analizuje uzyskane w czasie kontroli dokumenty, celem przygotowania sprawozdania z przeprowadzonej kontroli - poinformowała Dorota Komenda.

 

Reklama

Policjanci skarżą się na komendanta komentarze opinie

 • Budzik - niezalogowany 2019-06-26 18:50:54

  Bo Włoch to się nie nadaje do niczego myśli tylko o swojej dupie jak ma pilnować pracy jeśli ma poważny problem pożyczył pieniądze pewnemu handlarzowi pieniądze który mu woził auta ze Szwecji a tamten go wykiwal

 • Zioło - niezalogowany 2019-06-26 21:47:42

  Pewnie na te autka ze szwajcarji pożyczył

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 07:27:07

  Odejdź mendo

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 09:38:53

  Może się skończy palenie papieroska na tarasie przez 3 godziny dziennie

 • gość 2019-06-27 15:05:51

  TO TYLKO "POLACY " TAK POTRAFIĄ ....ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ

 • Smoła-handl - niezalogowany 2019-06-27 18:30:09

  Szukam przyjaciół bo nie mam prawdziwych. Propozycje słać na Facebook. Bardzo proszę bo jest mi smutno.

 • Artur Sz - niezalogowany 2019-06-27 23:06:02

  Bo sierżantem się jest a komendantem bywa bardzo mi przykro

 • Larkie - niezalogowany 2019-06-27 23:14:32

  Krzychu jestem z Toba

 • Bastian - niezalogowany 2019-06-28 11:33:33

  W Policji jest tak, jak jesteś lubiany przez miejscowy establishment to coś jest nie tak. Skoro te wszystkie "mendy" podszywające się pod innych piszą takie rzeczy to najlepszy dowód na to że bandyci boją się i są świadomi że nikogo nie przekupią "oponami, czy kawą w KP". Dlatego szuje i bandyci, szczególnie ta jedna bez podstawowego wykształcenia, stalker, złodziej, oszust i socjopata który nęka ludzi których nie lubi i podszywa się pod policjantów niech wie, że karma wraca. Wiesz że piszę o tobie obywatelu "S".

 • KP - niezalogowany 2019-06-28 15:01:29

  Jesteśmy za Panem Komendancie

 • Znajomi - niezalogowany 2019-06-28 16:34:48

  Krzysztof jesteśmy za Tobą, a PAN S. najwyraźniej się nudzi interesujac się życiem innych.....jakie to żałosne

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 18:55:42

  Panowie ta sprawa wypłynęła Wyłącznie od policjantów to widocznie coś w tym jest szkoda tylko Darka bo jemu się oberwie najbardziej

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 18:59:10

  Panowie ta sprawa wypłynęła Wyłącznie od policjantów to widocznie coś w tym jest szkoda tylko Darka bo jemu się oberwie najbardziej

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 19:59:49

  Zawsze tak było, że takie osobniki jak Pan "S" oczerniaja ludzi, oszukują.... I nie ponoszą konsekwencji. Niech się zajmie swoją rodziną. Może czas najwyższy, żeby poniósł tego skutki. Jedno można się domyślać, potrzebuje pomocy specjalisty!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 21:08:03

  Panowie ale tego artykuł nie pisał pan s tylko redaktor a co jest opisane to są wypowiedzi policjantów. Jeśli nie prawda to podać do sądu redakcje

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 21:35:39

  Jest to najlepszy Komendant jaki Otmuchów ma , ponieważ jest za policjantami a nie za statystykami. Powiatowy i wojewódzki powinni się od niego uczyć jak dbać o podwładnych

 • Brat Bastana G. - niezalogowany 2019-06-28 22:13:56

  Jaką Kur...ą trzeba być żeby pisać na swoich. Na co dzień to boi się otworzyć ryj na drodze żeby bandyci niewydymali na ulicy, a na komisariacie wieka morda do wszystkiego tylko nie do roboty. Posłuchaj Kur...o, jeśli chcesz się wykazać to weź się do roboty i zacznij wywiązywać się z tego za co bierzesz pieniądze, nie wspomnę o przysiędze. Do roboty to nie ma, ale awanse pieniądze to tak. Pazerne bezmózgowie, tylko szkodzić potrafi. Najlepsze że zwąchali się z "S" który wszystkich pilnuje oprócz tych najbardziej tego potrzebujących w rodzinie. Potem płacz i zgrzytanie zębów. Mam nadzieję że wszystko co zrobiliście wróci ze zdwojoną siłą.

 • Gośćolo - niezalogowany 2019-06-30 10:26:25

  Komendant wykonuje dobrą robotę, widocznie jakiemuś lebrowi to nie pasuje bo Pan Komendant jest wymagający....i piszą na niego donosy... To najlepszy komendant w Otmuchowie od lat. A tego donisiciela zwolnić albo przenieść na drugi koniec Opolszczyzny.. komendancie jestesmy z panem- reszta załogi.

 • gość 2019-06-30 18:08:15

  Panowie, jak kontrolę robiła Powiatowa Komenda Policji w Nysie to wszystko jest w porządku. Po co te nerwy...

 • Brat, brata Bastiana - niezalogowany 2019-07-02 20:25:58

  Facet czyli Pan "S "nie wie o czym mówi, oglądał w dzieciństwie bajkę "szpieg z krainy deszczowców" - widocznie za dużo i myśli że jest Bogiem na terenie Otmuchowa. Jeździ białym pojazdem w jedną i w drugą stronę bawiąc się w fotoreportera nagrywajac porządnie pracujących policjant i robi w tego aferę. A później żali się w gazecie że jemu prawo jazdy zabrali... Nigdy mu nie powinni ich dać... Od tego trzeba zacząć. Artykuł to fikcja...

 • gość 2019-07-07 01:12:36

  a Pan S to kto to ??? Pracował tam też taki Pan sierż. Ilasz ? ktoś zna zachowanie tego Pana ? Praca w Policji nie polega na LANSIE . Komendant w porządku gościu , tylko pracowników ma nieodpowiednich .
  niektórzy nadają się do zamiatania ulicy ,a nie do Policji . Panie Komendancie robić z takimi porządek

 • Gość - niezalogowany 2019-07-19 19:02:15

  wyrzucić Policje z Otmuchowa i Nysy

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

dam pracę do koszenia trawy i

dam pracę do koszenia trawy i drobne prace porządkowe - koszenie trawy, - sadzenie drobnych roślin - mycie kostki i inne prace utrzymujące dom w..


KUPIĘ MIESZKANIE

Kupię mieszkanie w NYSIE, centrum lub bliska okolica. Metraż do 45m2. Mieszkanie może być do remontu.


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez nowinynyskie.com.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

NTSK Redakcja "Nowiny Nyskie" z siedzibą w Nysa 48-304, Prudnicka 3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"