Polityka, Poseł rozpoczął głodówkę - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
NowinyNyskie.com.pl 08/10/2019 15:10

Poseł Janusz Sanocki rozpoczął głodówkę w siedzibie Krajowego Biura Wyborczego w Opolu. To protest przeciwko odebraniu Polakom biernego prawa wyborczego do Sejmu.

- Pisałem w tej sprawie do najważniejszych osób w państwie. Mówiłem o tym też z mównicy w sejmowej, nawet prezesowi Kaczyńskiemu, ale wszyscy udają, że nic się nie stało. Ani z PiS ani PO nie widzą problemu. A tymczasem obywatele pozbawieni zostali biernego prawa wyborczego do Sejmu, co zresztą potwierdziła mi na piśmie Państwowa Komisja Wyborcza – tłumaczył dziennikarzom na konferencji przed wejściem do opolskiego oddziału PKW. Chodzi o to, że do Sejmu można kandydować tylko z tzw. list wyborczych, a nie indywidualnie. Konstytucja RP gwarantuje jednak każdemu obywatelowi prawo indywidualnego startu, bez oglądania się na szefów partii i ugrupowań politycznych.

Poseł, przekonuje, że broni praw obywatelskich, zawłaszczonych przez polityków. – Jakim prawem panowie Schetyna i Kaczyński decydują, kto może a kto nie może startować do Sejmu? W efekcie mamy samych posłów, którzy nie liczą się z wyborcami, tylko ze swoimi liderami partyjnymi. Głośne ostatnio afery, to właśnie wynik złego kodeksy wyborczego, który daje monopol wyborczy szefom 4 ugrupowań partyjnych, a nie obywatelem, którzy zawsze powinni mieć decydujący głos – mówi poseł.

Janusz Sanocki przywiózł ze sobą śpiwór, na którym zamierza spędzić noc.

Reklama

Poseł rozpoczął głodówkę komentarze opinie

  • gość 2019-10-08 16:47:45

    PA SANOSIU DOBRANOC

  • gość 2019-10-08 22:50:51

    Janusz ma rację. Jaki problem oprócz list partyjnych dopuścić niezależnych kandydatów?

  • Lajkonik. - niezalogowany 2019-10-08 23:00:32

    Coz czego to czlowiek nie zrobi zeby tylko zaistnieć w mediach przed wyborami. Jak się nie ma merytorycznych argumentów to trzeba się kompromitować. Żenada i krzyk rozpaczy.

  • gość 2019-10-08 23:23:06

    Sanocki !!! Chłopie !!! Weź się zastrzel !!! ... Dla OJCZYZNY !!! ... Wtedy wszyscy powiedzą, że zrobiłeś coś pożytecznego !!!

  • Antygość - niezalogowany 2019-10-09 00:20:15

    Pan Sanocki ma ABSOLUTNĄ rację i należą Mu się brawa i podziw za determinację w dzialaniu na rzecz przywrócenia praw obywatelskich Polakom!!

  • Rico. - niezalogowany 2019-10-09 09:24:07

    Oderwijmy się od prywaty i spojrzy obiektywnie na problemy polityczne. Pomijając sentymenty lubimy pana Sanockiego czy też nie to ma rację. Jesteśmy pozbawieni biernego prawa wyborczego i o tym kto będzie posłem powinniśmy my decydować a nie „naczialniki” partyjne. Jakie są to wybory demokratyczne skoro ja jako obywatel nie mogę indywidualnie ubiegać się o mandat posła !!!! ----- to jest farsa i nie ma nic wspólnego z demokracją.

  • Avant Group - niezalogowany 2019-10-09 11:20:56

    Jesteśmy grupą wsparcia finansowego, która obsługuje międzynarodowe finanse dla każdego
    ilość instrumentów bankowych. Używamy własnych
    wyznaczona technologia ryzyka zapewniająca odpowiednią pożyczkę na biznes
    możesz założyć lub rozwinąć firmę. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są
    zatwierdzone w ciągu 24 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy pożyczki od
    minimalny zakres 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD. AVANT KREDYT
    USŁUGI Udzieli ci pożyczki o przystępnej stopie procentowej 3% i pożyczki
    okres od 1 do 25 lat w celu spłaty zabezpieczonej pożyczki. Celem grupy Avant jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych.

    Pośrednicy / Konsultanci / Brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i
    są w 100% chronione Będziesz dla nas wielką radością, gdy będziesz stabilny finansowo. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się z nami.

    Napisz do nas przez: [email protected]
    Wyślij do nas e-mail za pośrednictwem [email protected]
    Whatsapp +1 (409) 2062954

    pozdrowienia

    Grupa Avant

  • eRBe - niezalogowany 2019-10-10 06:16:37

    Ta forma protestu jest już mocno zwietrzała i na nikim nie robi wrażenia. Zachęcam do zastosowania sposobu nowatorskiego, prekursorskiego, który zapewne zwróci uwagę mediów. Zamiast się bezsensownie głodzić, proponuję zacząć jeść. Jeść bez opamiętania, do przesytu, ciągle i bohatersko. Efekty towarzyszące tej formie sprzeciwu, czyli womity i defekacja, będą dowodem prawdziwego cierpienia dla idei.

  • Gość Leon T - niezalogowany 2019-10-10 14:27:59

    Pan Janusz ma zupełną rację co do biernego prawa wyborczego ! Ale niewolnicy nie będą uważać tego za słuszne .scena polityczna jest zamurowana przez dwa obozy
    PO PiS i reszta band partyjnych ,którym nie jest potrzebna jakaolwiek konkurencja .
    Może by tak zabronić udziału w wyborach leworęcznym lub garbatym ? to jest właśnie wykluczenie ,którego nie rozumieją niewolnicy zamieszkujący Polskę !

  • Jan Marzec 2019-10-10 22:19:00

    Pośle Sanocki. To nie jest dobry pomysł na promocję swojej własnej osoby. Z góry wiadomo, że chodzi ci tylko o to, by się o tobie mówiło i masz nadzieję że będzie się mówiło jako o BOHATERZE WALCZĄCYM O PRAWDZIWĄ DEMOKRACJĘ !!! Tak jednak nie będzie. Niezależnie od tego czy masz rację czy nie, bierne prawo wyborcze do Sejmu to utopia, bo posłowie nigdy nie zagłosują przeciwko sobie i swoim interesom i ty dobrze o tym wiesz, bo sam w tym siedzisz po uszy, tak więc ten twój protest to tylko robienie idiotów z wyborców !!!

  • aniela - niezalogowany 2019-10-14 22:39:41

    sanocki daj sobie spokoj!!!!!!!!!!!!!! nysa jest znana w polsce sanocki i mazgaj

Dodajesz jako: |