Reklama

Uczniowie nyskiej „Dziesiątki” wśród najlepszych w województwie

16 czerwca w Dobrzeniu Wielkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Opolskiego Kuratora Oświaty. Podczas wydarzenia uhonorowano laureatów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w województwie.

W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie. Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zdobyli Łukasz Bongilaj i Bartłomiej Bajcar.

Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego została Maja Bąkowska, a laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego – Gabriel Mierzchała.

Uczniowie nyskiej „Dziesiątki” odnieśli również sukcesy jako finaliści konkursów przedmiotowych. W Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym tytuł finalisty zdobyli Bartłomiej Bajcar, Lena Więcek i Zofia Szczypta.

Reklama

Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego został Kacper Kraska.

Osiągnięcia uczniów są efektem ich zaangażowania, systematycznej pracy oraz wsparcia nauczycieli i rodziców.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo nowinynyskie.com.pl




Reklama