Polityka, Zakończył protest głodowy - zdjęcie, fotografia
NowinyNyskie.com.pl 12/10/2019 09:22

Z powodów zdrowotnych poseł Janusz Sanocki zakończył swój strajk głodowy. – Wczoraj wieczorem poczułem się bardzo słabo, musiałem przerwać protest – przekazał nam poseł. Głodówka trwa od wtorku. Jej celem było zwrócenie uwagi na łamanie praw wyborczych Polaków.

Obecnie kandydatów na posłów mogą zgłaszać wyłącznie ugrupowania partyjne. Obywatele, choć gwarantuje im to konstytucja, nie mają takiej możliwości. Potwierdziła to na piśmie Państwowa Komisja Wyborcza. - Nasza walka trwa dalej, nie przestaniemy upominać się o oddanie Polakom ich podstawowych praw, a takim jest prawo kandydowania do Sejmu – zapowiada poseł. Jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy wspierali go w strajku. – Dziękuje za liczne maile, esemesy i telefony, które do mnie docierały – podkreśla.

Reklama

Zakończył się protest głodowy komentarze opinie

  • gość 2019-10-12 11:22:41

    Brawo za aktywną postawę obywatelską

  • eRBe - niezalogowany 2019-10-12 15:58:23

    Bez sensu siedzieć na kozetce bez jadła, kiedy tak naprawdę na nikim nie robi to wrażenia.Kiszki grają marsza, kartek z numerkami nie ubywa, agencje prasowe, telewizyjne, radiowe nie pchają się z mikrofonami i kamerami. Nawet nikt starą Nokią nie chce zrobić zdjęcia do gazetki ściennej. Bezduszny, politycznie zacofany motłoch nie przyszedł, nie pożałował, nie przytulił. Takie to smutne i, nawet żadnego funkcjonariusza SM, który mógłby użyć środków przymusu bezpośredniego. A rozwalanie drzwi w własnym biurze, jakoś mało przekonywujące. I tym sposobem, Pan Poseł uchronił nas przed swoim przedwczesnym zejściem z głodu. Wprawdzie się zbłaźnił, ale skończył i wstydu dalszego oszczędził.

  • gość 2019-10-13 00:01:18

    Pier..olisz Kolego eRBe.

  • gość 2019-10-13 11:22:33

    Nie wiem, ale wydaje mi się, że szczerym celem głodówki, jest głodowanie aż do momentu kiedy cel zostanie osiągnięty, jeśli nie, bo strajkujący umiera z głodu, to nie zmienia to faktu, że jego śmierć będzie niejako problemem szeroko komentowanym. Nie da się przemilczeć dzisiaj samospalenia na Stadionie Dziesięciolecia. Panu Sanockiemu po prostu zabrakło jaj.

  • gość 2019-10-14 11:38:42

    Panie Januszu dziękuję. Za niezłomną postawę i chęć stworzenia z tego kraju państwa prawdziwie obywatelskiego. Dla mnie to niebywały skandal, że obywatel, aby wejść do urzędu, który sam utrzymuje, musiał się legitymować przed jakąś prywatną osobą. Że do sejmu można się dostać tylko za pośrednictwem wodzów partyjnych... To państwo jest wrogie własnym obywatelom i obawiam się, że ta wrogość względem wolnych obywateli będzie narastać.

  • Jan Marzec 2019-10-18 11:11:05

    Sanocki !!! Dla kogo ten CYRK z "protestem głodowym" ??? Kalkulowałeś "patryjoto" że tym sposobem osiągniesz cieplutki i świetnie opłacany stołek, tym razem w Senacie ??? ... No to przekalkulowałeś !!! Ale teraz, kiedy Nysanie pokazali ci środkowy palec, możesz zrealizować swoje (nasze też) drugie marzenie: ZASZYJ SIĘ GDZIEŚ W BIESZCZADZKIEJ GŁUSZY, PODZIWIAJ PRZYRODĘ i PISZ KSIĄŻKI !!! DUŻO KSIĄŻEK !!! ... Nikt ich oczywiście nie będzie czytał, ale ty będziesz miał zajęcie i tym sposobem Nysa od ciebie odetchnie !!!

  • Jan Marzec 2019-10-18 22:38:45

    Te, Sanocki !!! Zanim się udasz w Bieszczady ... Trzymałeś z PiS-em, popierałeś Bortniczuka, ale wybory już się skończyły, a PiS-owskie banery wyborcze wiszą dalej !!! Może by twoja gazeta napisała coś na ten temat, coś co spowodowałoby usunięcie tych cudownej urody twarzy z terenu miasta !!!

Dodajesz jako: |