Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamienniku ma nowy wóz bojowy. Chociaż przyjechał on do druhów kilka miesięcy temu to uroczystości związane z jego wprowadzeniem odbyły się 14 czerwca.

Samochód, który trafił do druhów to średni wóz Volvo. Jego koszt całościowy to ponad 1,2 mln zł pozyskane w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych na terenie gmin: Nysa, Kamiennik, Pakosławice i Otmuchów”. Dofinansowanie wyniosło ponad 1 mln zł. Ponad 229 tys. zł pochodziło z budżetu gminy. Trzeba dodać, że 40 tys. zł pozyskali sami strażacy przez kilka lat organizując akcje – np. zbiórkę złomu, festyny.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w miejscowym kościele. Uroczysty apel związany z przekazaniem samochodu odbył się zgodnie z ceremoniałem strażackim przed remizą w Kamienniku. Prowadzącym uroczystość był dh Dominik Cedrowicz. Dowódcą uroczystości był dh Adrian Rzyha. Podczas apelu zostały wręczone podziękowania dla osób, które miały swój udział w realizacji tego zadania oraz wyróżnienia dla starszych, którzy pełnili służbę dla lokalnego społeczeństwa. Uroczystość upiększyła orkiestra dęta.

Reklama

Dodajmy, że w OSP Kamiennik służy 20 strażaków.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 14:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo nowinynyskie.com.pl




Reklama