Ogromny sukces odnieśli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie, którzy podczas Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w grach i zabawach „Baw się z nami” wywalczyli srebrne medale i tytuł wicemistrzów województwa opolskiego!
Zawody odbyły się 16 czerwca w Krapkowicach i były dla młodych sportowców wyjątkowym przeżyciem. Dla większości z nich był to bowiem pierwszy w życiu start w zawodach tej rangi. Mimo ogromnych emocji i tremy, uczniowie „Trójki” pokazali niezwykłą determinację, sportowego ducha oraz świetne przygotowanie.
Rywalizując z najlepszymi szkołami z całego województwa, reprezentanci SP nr 3 Nysa zdobyli łącznie 22 punkty, co dało im znakomite drugie miejsce na podium. Młodzi zawodnicy imponowali szybkością, zwinnością oraz doskonałą współpracą zespołową, udowadniając, że sukces rodzi się z zaangażowania i wzajemnego wsparcia.
Za tym pięknym osiągnięciem stoi również praca trenera i opiekuna drużyny, Dariusza Karczmita, który z pasją i zaangażowaniem przygotowywał swoich podopiecznych do zawodów.
Wicemistrzowie województwa wystąpili w składzie: Pola Zimbelius, Michał Derka, Wiktoria Serafin, Jan Piekarczyk, Karol Czok, Patrycja Hasiec, Jakub Jakubiec, Paweł Nosal, Michalina Czarnecka oraz Antonina Szczygieł.
Dla młodych sportowców z Nysy to nie tylko wielki sukces, ale również piękna sportowa przygoda i bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Już dziś można powiedzieć, że srebrny medal zdobyty w Krapkowicach lśni niczym złoto, a uczniowie SP nr 3 zapisali jedną z najpiękniejszych kart w historii szkolnego sportu.
Cała społeczność Nysy jest z Was dumna. Gratulujemy zawodnikom, trenerowi oraz rodzicom i życzymy kolejnych sukcesów na sportowych arenach!
| Klasyfikacja końcowa | |
| 1. PSSP nr 5 Krapkowice | 28,5 pkt. |
| 2. SP nr 3 Nysa | 22 pkt. |
| 3. PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle | 16 pkt. |
| 4. SP nr 3 Głubczyce | 13,5 pkt. |
| 5. PSP Wawelno | 10 pkt. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze