Reklama

Osiem medali i rekord województwa

Zamość, 14 czerwca 2026. - To był weekend, który na długo zapisze się w historii głuchołaskiej lekkoatletyki. Zawodnicy MULKS Juvenia Głuchołazy wracają z Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kategoriach U-18, U-20 i U-23 z imponującym dorobkiem ośmiu medali, wieloma rekordami życiowymi oraz znakomitymi wynikami drużynowymi.

Na stadionie OSiR w Zamościu podopieczni trenera Pawła Pieroga pokazali ogromny charakter i sportową klasę. Łącznie zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale, a ponadto wywalczyli aż 97,5 punktu do klasyfikacji generalnej zawodów, plasując się w ścisłej krajowej czołówce.

Rekord województwa i srebro Natalii Kowalskiej

Jedną z największych bohaterek drugiego dnia zawodów była Natalia Kowalska, która w biegu na 400 metrów przez płotki w kategorii U-18 zdobyła srebrny medal. Jeszcze większe wrażenie robi rezultat zawodniczki Juvenii – 60,98, który jest nowym rekordem województwa opolskiego!

Reklama

To historyczny wynik, potwierdzający ogromny talent młodej lekkoatletki i jej znakomitą formę przed najważniejszymi startami sezonu.

Brąz Mateusza Winiarskiego

Na podium stanął również Mateusz Winiarski, który w biegu na 400 metrów przez płotki U-20 wywalczył brązowy medal z bardzo dobrym wynikiem 55,49. Blisko podium znalazła się także Weronika Szopa, która zajęła czwarte miejsce w kategorii U-18, osiągając czas 66,57.

Mocne występy całej drużyny

Świetnie zaprezentowała się również Magdalena Żuk, kończąc rywalizację na piątej pozycji w kategorii U-20 z wynikiem 67,42. W konkurencjach technicznych błysnęła Lena Jakieła, która zajęła piąte miejsce w rzucie dyskiem (1 kg) U-20, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy – 35,18 m. Kolejny rekord życiowy padł za sprawą Miłosza Wolnego. Zawodnik Juvenii ukończył bieg na 400 m przez płotki U-18 na szóstym miejscu z czasem 58,35, poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcie.

Reklama

Na punktowanych miejscach zawody ukończyły także:
- Julia Bławicka – 7 miejsce na 400 m ppł U-20 (71,00)
- Zuzanna Kubowicz – 7 miejsce w rzucie dyskiem U-20 z najlepszym wynikiem sezonu – 28,80
- Ksawery Pachura – 9 miejsce na 200 m U-18 (22,68)
- Marta Szeremeta - 18 miejsce w rzucie dyskiem U-18. Co ważne, był to jej debiut na tej imprezie, zakończony rezultatem 23,40.

Wysokie miejsca w klasyfikacji klubowej

Dorobek ośmiu medali pozwolił MULKS Juvenii Głuchołazy zająć 18 miejsce wśród 71 sklasyfikowanych klubów pod względem liczby medali. Jeszcze lepiej Głuchołazianie wypadli w klasyfikacji punktowej, gdzie z wynikiem 97,5 pkt uplasowali się na 8 miejscu spośród 103 klubów z całej Polski. To rezultat, który pokazuje nie tylko siłę najlepszych zawodników, ale również szerokość i jakość szkolenia prowadzonego w klubie.

Reklama

Przed nimi najważniejsze starty sezonu

Po znakomitym występie w Zamościu zawodnicy Juvenii nie zwalniają tempa. Już niebawem wystartują w Opolu podczas Mistrzostw Województwa Opolskiego w kategoriach U-18 i U-20. Prawdziwym celem są jednak PZLA Mistrzostwa Polski, które będą najważniejszym sprawdzianem sezonu.

Jeśli forma z Zamościa zostanie utrzymana, kibice z Głuchołaz mogą mieć powody do wielkich nadziei. Jedno jest pewne - MULKS Juvenia Głuchołazy należy dziś do grona najmocniejszych klubów młodzieżowej lekkoatletyki w kraju, a jej zawodnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo nowinynyskie.com.pl




Reklama