Najmłodsi lekkoatleci MUKS Gim 2 Nysa pod opieką trenerek Beaty Ciastoń i Emilii Dudek wzięli udział w XII Wojewódzkim Biegu Przełajowym o Puchar Borsuka - Biegach Dzieci, które odbyły się w malowniczym Zagwiździu w gminie Murów.
Zawody rozegrano na urokliwych terenach wokół dawnej Huty Żelaza. Biegi dziecięce były częścią większego sportowego projektu gminy Murów, w ramach którego dorośli rywalizowali na dystansach 3,5 km i 12 km oraz w marszu Nordic Walking.
Organizatorzy przygotowali bardzo dobrze zabezpieczone i atrakcyjne trasy dla najmłodszych, dzięki czemu dzieci mogły bezpiecznie rywalizować, czerpiąc radość ze sportowej rywalizacji. Nasi zawodnicy nie zawiedli, wracając do domu z medalami oraz wieloma wartościowymi miejscami tuż za podium.
Największy sukces odniósł Dominik Stefanowski, który w kategorii chłopców z roczników 2018-2017 na dystansie 300 metrów nie miał sobie równych i pewnie sięgnął po złoty medal.
Na najwyższym stopniu podium stanął również Marcel Dobrzycki, zwyciężając w biegu chłopców z roczników 2016-2015 na dystansie 400 metrów. Bardzo dobrze zaprezentowali się także jego klubowi koledzy – Bruno Bis, który zajął 4 miejsce oraz Mateusz Spyrka, kończący rywalizację na 6 pozycji.
Wśród dziewcząt z roczników 2016-2015 na dystansie 400 metrów świetnie pobiegła Blanka Sawicka, zdobywając brązowy medal. Tuż za podium uplasowała się Patrycja Kocierz, a kolejne miejsca zajęły: Natalia Olesiak (5), Lilianna Urbaniak (8), Wiktoria Przypis (9), Natalia Bentka (10) oraz Zuzanna Krasnodębska (12).
Emocji nie zabrakło również w starszych kategoriach wiekowych. W biegu dziewcząt z roczników 2014-2013 na dystansie 800 metrów bardzo dobrze zaprezentowały się Maria Jarosz (4 miejsce), Julia Wiszniewska (5), Kalina Szczęsna (7), Lena Baczyńska (9) oraz Emilia Pociecha (11).
Na dystansie 800 metrów wśród chłopców z tych samych roczników znakomity występ zanotował Szymon Gołębiowski, który wywalczył srebrny medal, potwierdzając swoją wysoką formę.
Po zakończeniu rywalizacji na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Najmłodsi mogli wziąć udział w malowaniu toreb oraz drużynowych konkursach sprawnościowych z nagrodami.
Wyjazd do Zagwiździa okazał się nie tylko sportowym sukcesem, ale także doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. Zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, ambicję i wolę walki, a cały sztab szkoleniowy może być dumny z ich postawy.
Jedno jest pewne - Wojewódzki Bieg Przełajowy o Puchar Borsuka na stałe wpisał się do klubowego kalendarza startów, a młodzi lekkoatleci już dziś z niecierpliwością czekają na kolejną edycję tej wyjątkowej imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze