Reklama

Powiat chce łączyć szpitale

Na (25.06) sesji rady powiatu radni mają podjąć lub odrzucić uchwałę w sprawie ZAMIARU połączenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach. Sprawa budzi wiele emocji od momentu pojawienia się informacji o takich planach. Sprzeciwy w tej sprawie pojawiają się ze strony środowiska głuchołaskiego.

Zarząd powiatu, który jest autorem projektu zaznacza w uzasadnieniu, że przy narastającym problemie finansowym szpitali powiatowych zachodzi konieczność rozpoczęcia przebudowy systemu ochrony zdrowia w powiecie nyskim. Zastrzega jednocześnie, że uchwała ma charakter intencyjny i ma otwierać drogę do przeprowadzenia analiz, które pozwolą obiektywnie ocenić zarówno korzyści, jak i ryzyka ewentualnej konsolidacji.

„Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, której dynamika przy braku zdecydowanych działań będzie miała charakter narastający” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Reklama

- Zadłużenie zakładu osiągnęło poziom generujący coraz wyższe koszty obsługi i stwarza realne zagrożenie utraty płynności finansowej. Utrata płynności oznaczałaby w praktyce zagrożenie ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych i bezpośrednie pogorszenie dostępności do świadczeń i opieki medycznej dla mieszkańców powiatu nyskiego.

Podczas piątkowej (25.06) sesji okaże się jak zachowają się przy głosowaniu w tej sprawie radni koalicji z terenu Głuchołaz. 

Sprzeciwy w tej sprawie pojawiają się ze strony środowiska głuchołaskiego, gdzie powstał społeczny Komitet Obrony Szpitala. Zdaniem jego członków, konsolidacja nie rozwiązuje problemów szpitali w powiecie nyskim i prowadzi do likwidacji szpitala w Głuchołazach. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 12:10
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Laska - niezalogowany 2026-06-25 13:31:49

    Jeden szpital w Nysie i kropka. Wszędzie się tnie wydatki bo brak pieniędzy. Zresztą głosowaliście za PO to teraz słuchać co proponują.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stefek i wandzia - niezalogowany 2026-06-25 16:43:41

    a na sor macie dawidka ? (ko - Kolejka Ominięta)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Grep - niezalogowany 2026-06-25 20:07:10

    To jest dobre pytanie do Senatora Piotr.W . Który spiepszył do Opola i teraz obrabia kiełbasę platformersom. Chyba ta ucieczka Panie Senatorze do Opola i z Lewicy do Koalicji obywatelskiej zakończy się klęską. Ludzie widzą takie cwaniackie zagrywki i pokazali to w wyborach w Otmuchowie to jest jedno a drugie to platformersi sami się zatopią aferami. Buta kroczy przed upadkiem.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo nowinynyskie.com.pl




Reklama