Na (25.06) sesji rady powiatu radni mają podjąć lub odrzucić uchwałę w sprawie ZAMIARU połączenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach. Sprawa budzi wiele emocji od momentu pojawienia się informacji o takich planach. Sprzeciwy w tej sprawie pojawiają się ze strony środowiska głuchołaskiego.
Zarząd powiatu, który jest autorem projektu zaznacza w uzasadnieniu, że przy narastającym problemie finansowym szpitali powiatowych zachodzi konieczność rozpoczęcia przebudowy systemu ochrony zdrowia w powiecie nyskim. Zastrzega jednocześnie, że uchwała ma charakter intencyjny i ma otwierać drogę do przeprowadzenia analiz, które pozwolą obiektywnie ocenić zarówno korzyści, jak i ryzyka ewentualnej konsolidacji.
„Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, której dynamika przy braku zdecydowanych działań będzie miała charakter narastający” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Reklama
- Zadłużenie zakładu osiągnęło poziom generujący coraz wyższe koszty obsługi i stwarza realne zagrożenie utraty płynności finansowej. Utrata płynności oznaczałaby w praktyce zagrożenie ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych i bezpośrednie pogorszenie dostępności do świadczeń i opieki medycznej dla mieszkańców powiatu nyskiego.
Podczas piątkowej (25.06) sesji okaże się jak zachowają się przy głosowaniu w tej sprawie radni koalicji z terenu Głuchołaz.
Sprzeciwy w tej sprawie pojawiają się ze strony środowiska głuchołaskiego, gdzie powstał społeczny Komitet Obrony Szpitala. Zdaniem jego członków, konsolidacja nie rozwiązuje problemów szpitali w powiecie nyskim i prowadzi do likwidacji szpitala w Głuchołazach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jeden szpital w Nysie i kropka. Wszędzie się tnie wydatki bo brak pieniędzy. Zresztą głosowaliście za PO to teraz słuchać co proponują.
a na sor macie dawidka ? (ko - Kolejka Ominięta)
To jest dobre pytanie do Senatora Piotr.W . Który spiepszył do Opola i teraz obrabia kiełbasę platformersom. Chyba ta ucieczka Panie Senatorze do Opola i z Lewicy do Koalicji obywatelskiej zakończy się klęską. Ludzie widzą takie cwaniackie zagrywki i pokazali to w wyborach w Otmuchowie to jest jedno a drugie to platformersi sami się zatopią aferami. Buta kroczy przed upadkiem.
Jeden szpital w Nysie i kropka. Wszędzie się tnie wydatki bo brak pieniędzy. Zresztą głosowaliście za PO to teraz słuchać co proponują.
a na sor macie dawidka ? (ko - Kolejka Ominięta)
To jest dobre pytanie do Senatora Piotr.W . Który spiepszył do Opola i teraz obrabia kiełbasę platformersom. Chyba ta ucieczka Panie Senatorze do Opola i z Lewicy do Koalicji obywatelskiej zakończy się klęską. Ludzie widzą takie cwaniackie zagrywki i pokazali to w wyborach w Otmuchowie to jest jedno a drugie to platformersi sami się zatopią aferami. Buta kroczy przed upadkiem.